Якщо перевищена норма холестерину в крові, знижуйте природно

рівень холестеринуВи знаєте вашу норму холестерину в крові? Вам велика похвала, якщо ви відповіли так. Або вам треба вирішити це питання при наступному відвідуванні вашого лікаря. Мільйони людей мають підвищену норму холестерину в крові, не знаючи про це. На жаль організм не б’є тривогу, коли в крові забагато холестерину, хоча кровоносні судини, серце та мозок може отримати шкоду. При довготривалому підвищеному холестерині підвищується ризик артеріосклерозу: еластичність та гнучкість стінок кровоносних судин втрачаються і збільшується небезпека інфаркту міокарда та інсульту.

Пігулки допомагають, але є ризики. Але що ж робити коли вміст холестерину завищений? Швидку допомогу обіцяють холестеринознижувальні таблетки. Вони можуть бути приписні, так як дійсно знижують рівень. Але всім відомо що такі засоби мають не тільки приємні, але ще й небезпечні побічні дії. Деякі спеціалісти рекомендують вживати їх лише при сильно завищених цифрах холестерину. А якщо холестерин завищений небагато то рецепт звучить так: більше рухатись і перед усім нежирне харчування. Ітак, не торкатися до жирного м’яса, яєць, жирної ковбаси та жирних молочних продуктів. Вживати більше риби, овочів та фруктів. Хто наважиться підібрати собі дієту може, не гірше ніж з таблетками привести в норму свій холестерин, говорить дієтолог Девід Дженкінс із університету Торонто, Канади. «Знижувачі холестерину з супермаркетів мають нульові побічні дії, але мають позитивні дії». Рекомендовано: яблука, зелені салати(шпинат, бороколлі, листкові салати), вівсяні пластівці, бобові, горіхи, рослинна олія(оливкова, соняшникова, рапсова), помідори.

Який же рівень холестерину в крові є нормальним? У здорової дорослої людини без зайвої ваги, в залежності від віку нормальний рівень лежить від 195 до 230 мг/дл(міліграм на децилітр). Найкраще знати не тільки загальний рівень холестерину, але і рівень підгруп, значення для так званого HDL-(ліпопротеїди високої щільності), та LDL(ліпопротеїди низької щільності)-холестерину. По цих трьох значеннях можна правильно оцінити можливі ризики. У курців, людей з зайвою вагою, діабетиків, чи гіпертонії загальний рівень холестерину має бути чітко більшим за 180 мг./дл.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ