7 явних симптомів кавової залежності

кавова залежність

Насправді для багатьох людей кава являється невід’ємним напоєм, як вдома так і офісі. Кава допомагає прокинутися зранку, а також додає сил на роботі. В останні часи кордони до Європи, Америки відкриваються, і наші люди все частіше подорожують Сполученими Штатами та країнами Європи і активно беруть приклад з них. З цієї причини українці почали суттєво більше вживати кави, як-правило, нерозчинної. Як відомо в Європейських країнах люди каву п’ють у великих кількостях і щодня (3-4 чашки на добу – це норма). Варто додати, що нерозчинна кава (напр. еспрессо, амерікано) значно сильніша за розчинну, або той сурогат, що продають в пакетиках (мається на увазі за концентрацією кофеїну). В будь-якому разі кава може бути шкідливою, особливо при щоденному і нерозумному вживанні.

Кава – це класний напій бадьорості, але у великих кількостях може призводити до залежності а також болячок. Експерти не рекомендують пити каву зранку натще, пізно ввечері а також кожного дня. Щоденне вживання – це вже ймовірна кавова залежність. Звичайно, що залежність від кави не така сильна, як скажімо від алкоголю, сігарєт, проте має місце. Нижче йдуть 7 симптомів залежності від кофеїну:

  1. Болить голова, постійна втома, немає енергії, при відмові від кави хоча б на 1 день
  2. Порушення сну, безсоння
  3. Роздратованість, надмірна знервованість і легка депресивність
  4. Погіршення пам’яті, концентрації
  5. Запор, пронос та інші неприємності з кишечником
  6. Підвищений тиск, частіше серцебиття
  7. Нудота, болі в шлунку, погане самопочуття

Ці симптоми проявляються, як правило, після різкої відмови від кави на протязі одного тижня (при регулярному вживанні). За 7 днів організм повністю очищується від кофеїну і симптоми зникають. Якщо ви хочете перевіритись на залежність від кави, спробуйте повністю відмовитись від кави на 7 днів, або замінити її, скажімо, чорним чаєм. Якщо після такого експерименту нічого не помінялось і вищевказані симптоми не дають знати про себе – значить кавової залежності немає. Проте, кава може бути корисною в розумних дозах, не більше ніж 2 чашки на добу. Вчені стверджують, що споживання кави має позитивний вплив на серце та серцево-судинну систему. Кава робить кровоносні судини більш еластичними і запобігає виникненню інфаркту.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ