Ризик захворіти на рак зростає від частих авіапольотів

авіа польотиВ деяких людей є страх висоти. Через цей страх, вони любими способами уникають авіаперельотів. Наприклад, віддають перевагу поїздам, автобусам, автомобілям ітп. Як би там не було, але літак – це самий безпечний вид транспорту в світі. Але є одна недобра новина: ризик захворіти на рак зростає, при частих авіа перельотах. Любиш подорожувати, багато літаєш у ділових відрядженнях чи працюєш на борту літака? Тоді задумайся про ризики для здоров’я! В одній статті фахового журналу «Environmental Health» йде мова про те, що екіпаж літака значно частіше хворіє на різні форми раку, ніж інші люди. Науковці із Гарвардської Школи Громадського Здоров’я проаналізували медичні карточки близько 10 000 людей. Половина із них працювала на борту авіатранспорту, а друга половина – це люди, які не дуже часто літали. Вчені прийшли до висновку, що в першій групі люди частіше хворіли на різні форми раку, особливо рак шкіри! Ризик захворіти на рак шкіри особливо високий, якщо людина часто знаходиться у повітрі. Значить 15% персоналу літака отримали той чи інший онкологічний діагноз. А ризик захворіти на рак шкіри збільшується на приблизно 7 %, у авіапрацівників. В зоні особливого ризику представниці жіночої статі. Окрім цього, ризик раку кишечника, грудей, матки, щитовидної залози у стюардес, також підвищується, за словами дослідників. При цьому, пілоти трохи рідше отримували страшні діагнози, ніж стюардеси. Чому так невідомо, напевно все в різниці між чоловічим та жіночим організмами.

Чому авіапольоти небезпечні

Звісно, що умови у літаку і на землі відрізняються. В повітрі салону можуть знаходитись шкідливі хімічні субстанції, штучні кліматичні умови, різного роду випромінювання, змінений день-ніч ритм  ітд. До цього ми уже писали, що нічна робота руйнує здоров’я. Люди, які змушені працювати вночі а потім цілий день висипатись помирають раніше, за статистикою. В будь-якому разі, таку роботу повинен хтось виконувати, і від цього нікуди не дінешся. Все вищеописане відноситься тільки до персоналу – тих людей, які половину свого життя проводять у повітрі. Із приводу простих людей, які багато подорожують літаками, висновків немає. Але скоріш за все, частково до них це також відноситься, адже є люди, які декілька разів на місяць кудись летять.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ