Смартфон, який самий безпечний для здоров’я

безпечний смартфон
Сьогодні мобільні телефони стали невід’ємною частиною нашого життя. Сучасна людина не може собі уявити життя без смартфону. Будь-який бездротовий телефон випромінює радіохвилі, які мають вплив на людський організм. Питання у чому: щоб вибрати смартфон, який найменше шкодить здоров’ю і має мінімальне випромінювання. В технічних характеристиках до кожної моделі мобільного телефону є значення SAR (англ. Specific absorption rate). Вимірюється у W/kg (Ватт на кілограм). Це значення показує, грубо кажучи, наскільки багато хвиль випромінює пристрій, або кількість енергії яку потенційно людина може поглинути.

Який смартфон самий безпечний для здоров’я

Чим нижчий SAR, тим менше будь-яких ризиків для здоров’я. SAR повинен бути обов’язково нижчим за 2 W/kg – це є міжнародною нормою безпеки. Але є смартфони із мінімальним випромінюванням 0,14 Watt/kg. Слід відмітити, що все залежить не тільки від бренду, але і моделі. Тому для кожної моделі смартфону треба дізнаватися окремо його САР-значення. Дізнатися рівень випромінювання можна самостійно в технічних характеристиках на офіційному сайті виробника, або книжечці-інструкції до вашого пристрою. Принцип «Найдорожчий телефон, значить самий безпечний для здоров’я», не справджується! Але дешеві копії (підробки), як правило мають найвищий рівень небезпеки.

Наскільки небезпечні мобільні телефони

Радіохвилі, які випромінює кожен мобільний впливають на людський організм. Кажуть, що через мобілку збільшується ризик раку. Як заявляє Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (World Health Organization), підтверджень того що радіохвилі мобільних телефонів підвищують ризик онкозахворювань головного мозку науково не знайдено! Просто недостатньо інформації, сотові телефони з’явились відносно недавно. «У зв’язку із тим, що багато ракових захворювань виявляються тільки після багатьох років після взаємодій, що ведуть до утворення пухлин, і в зв’язку із тим що до початку 1990-х років мобільні телефони не використовувались у широких масштабах, на сьогоднішній день результати досліджень неповні» – йдеться у інформаційному бюлетні №193 ВООЗ. В будь-якому разі, досліди показують що від розмов по сотовому, температура мозку підвищується (також інших органів), по тому же самому принципу як нагрівається бутерброд з ковбасою в мікрохвильовці (Без жартів!).

Як знизити випромінювання

  • Навушники, гучний зв’язок, або дзвонити через автомагнітолу. Експерти стверджують, що вплив хвиль суттєво знижуються, якщо апарат знаходиться на відстані 40-50 см. від людини чи далі;
  • Зменшення кількості та тривалості дзвінків;
  • Стаціонарний телефон в пріоритеті.

Вчені припускають взаємозалежність між мобільним зв’язком та виникненням інших захворювань, таких як серцево-судинних, психічних розладів, лейкемії, репродуктивної дисфункції, та багатьох інших неблагориємних наслідків. Вчені пильно досліджують, але доказів не знайдено, оскільки на сьогоднішній день фактичних даних просто не достатньо. Доказів неблагориємних наслідків не знайдено, але науковці все ж рекомендують дотримуватись заходів безпеки при користуванні мобільними телефонами та іншими пристроями, що випромінюють радіохвилі (напр. WI-FI-роутери).


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ