Почервоніння очей після плавання в річці чи морі: що робити?

Rozetka UA

червоні очі
Часто буває так, що після плавання в басейні, морі або річці очі червоніють. Загалом нічого страшного не відбувається, але все ж таки не дуже приємно, коли очі червоні і ще й печуть. Почервоніння очей після плавання – це не хвороба, а симптом, і лише разом із іншими симптомами може вказувати на якесь захворювання. Як кажуть спеціалісти, червоні очі після басейну – це реакція на хлор, сечу і часточки бруду, які місяться у воді. Також і після плавання в річці чи морі можуть виникати такі симптоми. Ця неприємність повинна зникнути через декілька годин, і нічого страшного в цьому немає. Якщо очі залишаються червоними довго, наприклад більше однієї доби, тоді слід звернутися до лікаря, щоб застерегти себе від серйозніших неприємностей.

Якщо ниряти із відкритими очима, то захисний шар ока вимивається водою. Чим більше людина плаває із відкритими очима, тим гірше – ризик більший, що очі почервоніють, пояснює професор, доктор медичних наук Франк Хольц із університетської клініки міста Бонн, Німеччина. «Кожен раз, коли людина під водою із відкритими очима, захисний мікро-шар повинен заново створитись. Поки цей новий захист очей не сформувався, очі залишаються дуже незахищеними перед бактеріями, мікробами і іншими подразниками». В басейнах найчастіше застосовують хлор – він вбиває бактерії. Хлор і сеча вступають в реакцію між собою. В результаті реакції виникають хімікати, які призводять до таких неприємностей, як червоні очі, свербіння в носі ітп. Звісно що сеча є в басейні, від цього ніяк не можна застрахуватись. Можна лише захистити свої очі від небажаного впливу.

Що робити

Найкраще що допомагає в таких випадках – це окуляри для плавання. Вода абсолютно не потрапляє в очі, і тому немає подразнення. Бажано вибрати найбільш підходящі за розміром і формою окуляри, які би герметично захищали очі. Якщо окулярів немає поки що і очі вже почервоніли, тоді допоможуть спеціальні каплі, які можна купити в будь-якій аптеці.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ