Диво-напій гарного настрою: кава чи краще чорний чай?

напій гарного настрою

Якщо минулої ночі часу для відпочинку було обмаль, то на роботі справи будуть йти туго! Краще щось випити для бадьорості. Напій №1 швидкої дії – це кава. Смачна кава додасть енергії, віджене сонливість, хоча не на довго. Все це дякуючи кофеїну, що міститься в каві, чаю, колі, енергетичних напоях ітп. І все це було би добре, але деякі люди стають залежними від кави, якщо споживають в нерозумних дозах. Про чай такого не говорять, але він і бадьорить не так сильно, як кава.

В Європі люди дуже сильно полюбляють пити каву для настрою, бадьорості і просто так, для смаку. В середньому, кожен дорослий європеєць споживає щоденно близько 200 мг. кофеїну (4 філіжанки кави). А ось скандинавські країни пішли ще далі: в середньому 400 мг. кофеїну (8 чашок еспрессо) щоденно на кожного жителя. Вони проводять дослідження з цього приводу і запевняють, що 3-4 чашки кави на день вживати цілком безпечно, як було описано в нашій попередній статті. А в нас на Україні не проводять таких досліджень, і кави люди п’ють значно менше.

Їхні ж дослідження показують, що щоденне вживання кофеїну від 40мл. вже впливає на настрій, концентрацію і продуктивність. А щоденне вживання від 2 чашок кави може призводити до фізичної залежності. Ця залежність не така, як від алкоголю чи тютюну. Болить голова, клонить на сон та і робити зовсім нічого не хочеться, якщо сьогодні не випив кави. Можете самі переконатись, зробивши перерву: один день без кави! Із таких міркувань регулярно вживати каву, тим більше у великих об’ємах не рекомендовано! Є ще чай, що також бадьорить, хоч не так сильно як кава. Це нормально, адже в чаю міститься вдвічі-втричі менше кофеїну. Кава дає заряд вже через 10-20 хвилин, а чай не отак одразу, через одну-дві години. При цьому не має великої різниці, про чорний чи зелений чай йде мова. Ось м’ятний чай взагалі не містить кофеїну, проте здатний налаштувати на потрібну хвилю і промити мозок.

Резюме: Ну корочє, не бажано щодня пити каву, особливо в нескромних об’ємах. Ми хоч і європейська нація, але не варто копіювати все за Європою. З приводу енергетичних напоїв з кофеїном, то це не добре і вони можуть наносити шкоду організму, хоча дають крила! А ось чай пили люди завжди і всюди – він не викликає ніяких залежностей.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ