Коронавірус: у курців ризик захворіти підвищується

курці частіше хворіють на коронавірус
У курців ризик інфікуватися Коронавірусом підвищується. Про це свідчать результати багатьох світових досліджень, наприклад із Китаю, Німеччини. Хоча підвищується не тільки ризик заразитися Короною, дослідження показують, що перебіг хвороби у курців проходить значно тяжче ніж у не-курців. Як відомо, тютюн призводить до деяких змін у дихальних шляхах людини. Від регулярного тютюнопаління знижується імунітет, ризик отримати запалення легенів вищий говорять спеціалісти із Німецької Асоціації Пневмології (Deutschen Gesellschaft für Pneumologie). Саме тому, всі світові спільноти із охорони здоров’я закликають утриматися від куріння, хоча б на період Пандемії Корнавірусу. Не важливо які сигарети, звичайні, електронні чи кальяни – будь-який дим негативно впливає на дихальні шляхи.

Наприклад в Китаї тяжкий перебіг COVID-19 мали більше чоловіків ніж жінок. І китайські науковці пояснюють таке явище не генетичними особливостями організму, а саме цигарками. Згідно статистики, в Китаї близько 50% чоловіків курять, а серед жінок це число ледве досягає 3%. Легені – це орган, який в першу чергу вражається при Короні. А якщо вони ослаблені нікотином, працюють не на повну потужність – ось тоді йде мова про можливі ризики. Звісно що при легкому безсимптомному протіканню КОВІД, скоріш за все немає ніякої різниці, куриш ти, чи не куриш. Але в складних випадках, наприклад коли пацієнту необхідна штучна вентиляція легенів, це може реально врятувати життя.

І на додачу слід сказати декілька слів про гігієну. Радимо привчитися мити руку правильно і регулярно (відеоінструкція). Курці тримають пальцями сигарету, потім цією ж сигаретою торкаються своїх губ. Логічно, що це практично те саме, що торкнутися пальцями губ. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я радить утриматись від таких дій під час пандемії, не торкатися свого обличчя, губ, очей, носа ітп. Ну а про кальяни які можна замовити в залах громадського харчування, то взагалі, коли всі по черзі вдихають із однієї трубки. Маленький пластмасовий ковпачок ніяк не завадить вірусу потрапити в організм. Результати досліджень наведені вище, а висновок робити кожному самостійно.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ