Насіння льону допомагає травленню

Насіння льону містять слизотворні інгредієнти, які набухають у кишечнику і цим самим стимулюють травлення. Дія стає інтенсивнішою, якщо насіння будуть подрібленими.
Латинська назва льону(Linum usitatissimum) в перекладі означає «надзвичайно корисна». Рослина і насіння належить до найстарших культур світу. Уже в 5000 році до нашої ери вирощувався льон, перероблявся на волокно. До 18 століття льон був найголовнішим матеріалом для текстилю. Пізніше він був замінений бавовною і синтетичними матеріалами. Насіння льону, так само як і олія з льону широко використовувалась в стародавній Греції як чудодійний засіб проти багатьох недуг.
Які чудодійні складові містяться в насінні льону?
В насінні міститься багато слизотворчих речовин, серед них цукри ксилози, галактози і галактуронової кислоти. Окрім цього в насіннях міститься 25 відсотків білка і 30-45 відсотків жирної олії. Ще містить лінол і лінолеву кислоту. Остання належить до ряду омега-3 жирних кислот.
Як діють інгредієнти? Проти чого допомагають насіння льону?
Слизодіючі складові, які містяться в лушпиннях насіння позитивно діють на кишечник. Потрапляючи в шлунково-кишечний тракт, з водою набухають. Через це збільшується об’єм вмісту кишечника і цим самим стимулюється травлення. Жирні олії виконують мастильний ефект. На основі цього ефекту насіння льону є гарним природнім засобом проти запору.
Цілі насіння льону діють гірше ніж подріблені, і часто потрапляють в незмінній формі до шлунково-кишечного тракту. Якщо подрібнити насіння можна підсилити ефект. Важливо: багато пити рідини(див. вказівку).
Насіння льону може допомогти запобігти раку різних видів – наприклад простати, товстої кишки і молочної залози. На це вказує дослідження. Омега-3 жирні кислоти, лінолева кислота, які містяться в олії льону має позитивний ефект на здоров’я.
Важливі вказівки:
Насіння льону допомагають не одразу, а після двох-трьох днів. При вживання льону важливо пити багато води, мінімум 1,5 літри рідини на день. Якщо будете вживати недостатньо рідини можете в кишечнику все так би мовити «склеїти». У найгіршому випадку може розвинутись кишкова непрохідність.
Подріблене насіння діє сильніше, тримайте його не довго в холодильнику. Жирні кислоти при подрібленні швидко розкладаються.
Насіння льону може ускладнити всмоктування інших ліків. Не вживайте одночасно насіння з іншими медикаментами, краще через інтервал 2-3 години.
Ви коли-небудь страждали кишковою непрохідністю, чи може у вас гостре запалення шлунково-кишечного тракту, значить вам не варто вживати насіння льону.
Існує думка що олія з льону підвищує ризик передчасних пологів. Тому вагітні жінки повинні уникати його.

Джерело: apotheken-umschau.de


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ