Окуляри прискорюють погіршення зору, правда чи міф: лікар пояснює

окуляри і погіршення зору
Існує така думка, що ніби-то коли поганий зір, окуляри краще не носити, оскільки вони ще більше погіршують зір. Звідси логічно випливає, з часом окуляри треба все сильніші і сильніші. Очі «лінуються» і тому деградують з кожним днем. Правда це чи міф, постараємось розібратись сьогодні. В принципі, думати-гадати можна все що завгодно. Але точні висновки дають тільки досліджень, зроблені на великій кількості людей. Насправді, на декількох людях це не працює. Якщо хтось один скаже, що він наприклад носив окуляри впродовж декількох років, і в нього зір ще більше упав, то це не обов’язково повинно статися саме через носіння окулярів. Причин є дуже багато, чому погіршується зір: спадковість, робота за комп’ютером, можливо якась шкідлива робота, нестача вітамінів у організмі ітп. Прочитайте детальніше: Найчастіші причини, чому падає зір. Отже, що нам кажуть результати офіційних наукових досліджень із цього приводу? Слід розрізняти 2 різні типи погіршення зору: короткозорість і далекозорість. Із назв зрозуміло, що в першому випадку людина добре бачить на короткій відстані, а чіткість зору на великих дистанціях знижується. В другому випадку навпаки, людина далеко бачить хорошо, а зблизька погано (наприклад не може читати без окулярів). Ну і само собою ясно, що постійне носіння окулярів скоріш за все потрібне при короткозорості. А при далекозорості окуляри потрібні лише в той момент, коли виникає необхідність, наприклад прочитати дрібний текст.

Довготривале дослідження яке стартувало ще в далекому 1983 році в Фінляндії підтверджує той факт, що у дітей, які постійно носили окуляри короткозорість прогресувала трохи повільніше, ніж у тих, які обходилися без них. В світі проводилось багато інших досліджень, які підтверджують це. Але якщо бути повністю чесними, то думки розділяються – існують і противники окуляр. Німецький лікар Франк Шефель із Наукового Інституту Офтальмології в місті Тюбінген (Forschungszentrum für Augenheilkunde) стверджує, що окуляри ніяк не вливають на гостроту зору. Та думка, що відмова від окулярів при погіршеному зору може сповільнити процес є під питанням, говорить професор Шефель. Одне точно додає науковець: якщо часто змінювати окуляри на більш сильніші, то як-правило короткозорість швидше прогресує.

Чи дійсно окуляри прискорюють погіршення зору? Однозначної 100%-вої відповіді не існує поки що. Одні експерти кажуть що так, інші, що ні. А треті запевняють, що окуляри ніяк не впливають на гостроту зору. Цей міф не розвіяний поки що, і не підтверджений. Але одне ясно точно, із окулярами зручніше і людина бачить всі відтінки і красоти цього прекрасного світу. Додатково по темі радимо прочитати цю статтю: 5 порад для очей, якщо Ви працюєте за комп’ютером.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ