Пасхальні яйця: як довго придатні до вживання варені яйця

пасхальні яйця
Так виходить, що на Великдень готують страви далеко не на один день, а їжі вистачає на тиждень чи ще довше. В тому числі пасхальні яйця, як-правило їх наварюють у великих кількостях. У зв’язку із цим може виникнути запитання: який термін придатності мають кольорові, розписані яйця? Сьогодні постараємось відповісти. Взагалі-то, будь-які варені продукти мають менший термін придатності. Тому, краще за все, не наварювати велику кількість їжі, а лише стільки, скільки ваша родина з’їсть за 1-2 дні. Але із курячими яйцями ситуація трошки інша, адже взагалі треба бути обережними, щоб не отравитися випадково.

Термін придатності до вживання варених пасхальних яєць умовно можна розділити на 2 етапи. Перший етап – скільки часу яйце зберігалося у сирому вигляді. Другий етап – час зберігання у вареному вигляді. Це добре, коли курячі яйця проштамповані та мають кінцевий термін споживання. А що робити із домашніми, які багато хто купляє із рук (на ринку)? Адже невідомо, скільки їх тримали вдома, доки не вирішили винести продати.

Пасхальні яйця, скільки зберігати

За всіма нормами, курячі яйця у сирому вигляді можна зберігати до трьох тижнів. А після 21-25-го дня вони перетворюються на отруйну їжу. При цьому зберігати яйця краще в холодильнику, гостряком вниз. Як перевірити яйце на свіжість, читайте за ссилкою далі: перевірка яєць на свіжість. Наприклад, тріщини в шкаралупі зменшують строк придатності в рази. За словами експертів, нормальне свіже яйце, яке потім зварили в круту, так можна зберігати до 1-2 тижнів (найкраще в холодильнику) – воно цілком придатне до вживання. Але як було сказано вище, багато чого залежить від того, скільки часу яйце стояло у сирому вигляді.

Резюме: сирі курячі яйця, які стояли довше ні 3 тижні, краще не їсти, тим більше не варити! Що ж стосується варених яєць в круту (наприклад пасхальних), то їх краще одразу з’їсти, але максимум 2 тижні вони ще годяться. Якщо тримати яйця у холодильнику, термін придатності продовжується. Само собою зрозуміло, що тріснута шкаралупа навпаки, сильно скорочує кінцеву дату.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ