Починається Різдвяний Піст 2013: чи насправді корисно поститись?

Різдвяний піст

Історично склалося, що піст – то давня релігійна традиція православних та інших народів. З іншого боку, обмеження харчування та одержимих звичок можуть призводити до перемін у самому організмі людини, що немає відношення до релігійних переконань. Ми трохи покопалися в німецькому інтернеті, щоб дати вам і собі відповідь на запитання: шкідливість та корисність посту, саме з медичної точки зору.

Різдвяний піст 2013 починається 28 листопада і триває 40 днів, тобто до Різдва. Для багатьох українців піст – це щось невідоме і чуже. «Шість тижнів не їсти м’яса і не займатись сексом – це тяжке випробування, і не відомо, до яких негативних наслідків це може призвести». Краще не думати, не гадати – запитати думки експертів, перш за все медичних.

Лікарі запевняють, що тривале постування може полегшувати перебіг захворювань. Доктор Петер Ліфлер, головний лікар із клініки Фемарн (Німеччина), стверджує, що піст позитивно впливає на такі захворювання шкіри, як нейродерміт та екзема: «При зменшеному вживанні білка під час посту, також зменшується рівень власного протеїну, який в першу чергу викликає запалення в організмі», стверджує експерт.

Професор, доктор Андреас Міхальзен із берлінської клініки, вважає піст видом медичної терапії, яку успішно застосовують, наприклад, для лікування ревматизму чи високого тиску. До того ж постування впливає на функції щитовидної залози та дію медикаментів (таблетки для зниження тиску, під час посту діють вдвічі сильніше). А згідно результатів дослідження науковців з університету Гьотінгена, під час тривалого постування покращується настрій, так як підвищується рівень гормону щастя – Серотоніну, а гормону стресу Кортизолу, при цьому знижується.

Настоятелі церкви стверджують, що піст це не тільки дієта для організму – це час для духовного очищення і звільнення від будь-яких людських пристрастей, які затьмарюють свідомість і роблять людину залежною, тобто без права вибору. Різдвяний Піст менш суворий ніж Великий чи Успенський – за уставом, у вівторок, четвер, суботу та неділю дозволяється вживати рибу та їжу з рослинними маслами. Різдвяний піст – це чудова можливість стати струнким, здоровим і позбутися різного роду вимушених дій та залежностей. Він під силу кожній людині!


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ