Через Wi-Fi і мобільний зв’язок може виникати рак: правда чи міф?

мобільний
Запитання, чи шкодить здоров’ю мобільний зв’язок і бездротові мережі досить спірне, відповісти однозначно не можливо! Для прикладу, якщо спитати: Чи шкодять здоров’ю гриби поганки? То звісно, що в цьому випадку відповідь однозначна – такі гриби отруйні і можуть викликати смерть. Але рак це хвороба, яка поступово розвивається і до сьогодні не знайдено офіційною наукою всіх причин виникнення раку. Вчені називають тільки можливі причини, які в тій чи іншій степені підвищують ризики онкологічних захворювань. А в народі злі язики приписують і інші причини раку, як наприклад, телевізор, комп’ютер, мікрохвильова піч, жувальна гумка, солодкі напої, засоби гігієни, пральні засоби, шампуні ітп. Одним словом, що має невідомий склад і з’явилося відносно недавно – може бути небезпечним для здоров’я. Як правило, так думають неграмотні люди, які вірять всім сумнівним джерелам інформації, а офіційним організація не довіряють.

Якби мобільний зв’язок чи інтернет викликав рак, то половина людей мала би ті чи інші форми онкологічних захворювань. Мобільний зв’язок поширився досить швидко. На сьогоднішні день в світі близько 90% людей користуються мобільними телефонами. І то це разом із відсталими країнами Азії і Африки. А значить за останні 15 років, мобільні телефони не могли сильно вплинути на розвиток страшної хвороби. Можна припустити, що вплив на здоров’я від стільникового зв’язку або мінімальний або відсутній. І офіційна наука не підтверджує факту. Можливо для цього потрібно робити додаткові дослідження. Але радіохвилі використовуються уже давно: телебачення, радіомовлення, станції радіозв’язку ітп.

Все-таки, якась правда тут є і безумовно, що мобільний апарат чи Вай-фай роутер має вплив на людський організм. Як відомо, кожен пристрій випромінює хвилі, які проходять через наше тіло і частина із них поглинається організмом. Так ось, в технічному паспорті для кожного телефону указана величина SAR, грубо кажучи рівень випромінення. Недавно ми про це уже писали, матеріал доступний за посиланням: Смартфон, який самий безпечний для здоров’я. Найкращий смартфон, це то що має найнижчий САР. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (World Health Organization) заявляє, що прямих доказів того, що мобільний телефон може спричиняти розвиток онкологічних захворювань головного мозку не знайдено! В будь-яком разі, досліди показують, що від частих розмов по мобілці, температура головного мозку дещо підвищується. Принцип то й же самий, як нагрівається бутерброд в мікрохвильновці. А це вже небажані процеси, що можуть бути потенційно небезпечними.

Чому говорять?

Поширеність раку зростає і він займає 2-ге місце серед причин смерті, після серцево-судинних захворювань. Щоб уберегти себе від біди, люди намагаються якось пояснити таке поширення, тому і «перебирають» усі можливі варіанти – речі, які з’явились недавно і не перевірені віками. Рак з’являється від комп’ютерів і смартфонів, а таргани зникли із наших осель через пластикові вікна, які ніби-то токсичні для них і виходить, для нас також.

Резюме: Розмови про те що ніби-то мобільний телефон чи бездротовий інтернет може викликати рак являються більше міфом, ніж правдою. Наукових підтверджень немає – значить це неправда. Хоча балакати і припускати можна безкінечно. Це питання потребує більше часу для вивчення а також додаткових дослідів. Тільки тоді можна робити якісь точні висновки.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ