Стрибки в холодну воду грозять інфарктом

стрибки в воду
Стрибати в річку, море чи басейн – дуже веселе заняття. Коли на вулиці температура +40 градусів і більше, то пляжний відпочинок чудово рятує від спеки. Але є одне попередження: одразу не треба стрибати в прохолодну річку, без підготовки! Таку різку зміну температури важко переносить серце і серцево-судинна система. За словами професійних кардіологів, стрибки в холодну воду можуть закінчитись навіть інфарктом або смертю. Під час різкого охолодження тіла, тиск одразу підскакує, а судини звужуються – а це колосальне навантаження на серце. В зоні найбільшого ризику знаходяться літні люди, а також сердечники будь-якого віку.

Спочатку охолодитися і звикнути до води, а потім уже все інше. Зразу не можна стрибати в холодну воду, а перед цим прийняти прохолодний душ, або поступово зайти в воду і окунутися з головою. Тільки після цього можна спокійно собі пригати в воду, хоч цілий день. Кажуть, що від стрибків у холодну воду серце може навіть зупинитися. Це правда чи тільки слухи? Як говорять кардіологи, що у здорової людини від цього не може зупинитися серце. Хоча ризики для здоров’я все одно є. Як правило, у спекотні літні дні, вода значно холодніша за повітря. Людина отримує «холодний шок», оскільки її організм різко охолоджується. Чим більший перепад температур, тим шок екстремальніший і тим більше це небезпечно. Але до зупинки серця, це не може призвести, у здорової людини. У людей із слабким серцем, дійсно такий «холодний шок» може стати смертельним, додають експерти.

Серед українських традицій є купання в річці на свято Водохреща, 19 січня. Православні Християни вірять, що вода в цей день освячена і тому не може зашкодити чи призвести до хвороб. В будь-якому разі, правила безпеки слід врахувати. Перше правило, те ж саме що і для купання в літню спеку: не стрибати в ополонку і різко не заходити в крижану воду. Інші наші поради доступні за цим посиланням: Купання в ополонці, правила безпеки. Читай, якщо збираєшся взимку спробувати на собі цей екстремізм, до такої події краще готуватись заздалегідь, як фізично так і духовно.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ