Для інтернет-залежних відкрито перший реабілітаційний центр

інтернет залежність
Комп’ютер здорово допомагає, як на роботі так і вдома. Але якщо віртуальний світ стає важливішим за реальне життя – тоді виникає проблема. Як повідомляє популярне онлайн видання www.stuttgarter-zeitung.de, в німецькому Дортмунді було відкрито реабілітаційний центр для людей, залежних від комп’ютера. До-речі, перший в Німеччині!

Дійсно, безкінечне сидіння за комп’ютером руйнує життя людині і мало важливо що вона там робить: грається в ігри, онлайн-рулетку, сидить в соціальних мережах чи ще щось. Безсоння, постійна втома, знервованість, поганий настрій, соціальна ізоляція, відсутність будь-яких інтересів, цілей і планів на майбутнє – це досить часті симптоми комп’ютерної залежності. Є тільки комп, а все інше не важливо! Звичайно що в групі ризику знаходяться підлітки (особливо юнаки), які ще не знають, чим посвятити своє життя. Також у зв’язку із швидким поширенням мобільних комп’ютерів (смартфонів, планшетів, ноутбуків ітп) плюс до цього, соціальних мереж різних напрямків, така проблема суттєво загострюється. Номофобія – це залежність від смартфону, також досить популярна у сучасному суспільстві. Експерти прирівнюють залежність від інтернету до наркозалежності, оскільки симптоми дуже схожі.

Керівник центру Патрік Портманн до цього займався реабілітацію нарко- та алко-залежних пацієнтів. За його словами, не важливо, чи прийняти наркотики чи сісти за ПК – смисл один. Якщо людина не отримує «цього», вона просто не може нормально жити. «Ми не проповідуємо повного утримання від цифрових пристроїв, оскільки в сучасному суспільстві це зовсім не реально зробити», додає Портманн. Практично кожна робота пов’язана із комп’ютером та інтернетом. Тому, не повна відмова, а користування в розумних рамках. Пацієнтам реабілітаційного центру дозволено одну годину на добу проводити за комп’ютером (планшетом чи смартфоном). Увесь інший час вони проводять подалі від екранів: театр, велопоїздки, тренажерний зал, майстерня, допомога по господарству і багато іншого.

В багатьох клініках Німеччини давно є так звані «Амбулаторії для інтернет-залежних», але цей реабілітаційний центр в місті Дортмунд відрізняється від них тим, що пацієнти можуть проживати там до 2 років. Тому таке лікування є більш ефективним.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ