Інтенсивний спорт покращує пам’ять – результати досліджень!

спортивна память
Інколи виникає необхідність покращити пам’ять. В першу чергу учням і студентам приходиться запам’ятовувати великі об’єми інформації і зробити це часом складно. Також наприклад у випадках, коли ти часто шукаєш ключі; забув що у твоєї дівчини сьогодні день народження; важко додати в умі прості числа; та й вивчити на пам’ять вірш чи пісню – це ціла проблема! У таких і схожих ситуаціях тобі допоможе інтенсивний спорт: велосипед, пробіжки, плавання і все в цьому дусі. Голландські дослідники довели, що дійсно спорт покращує пам’ять і розумові здібності. Значить, після вивчення матеріалу краще зайнятися інтенсивним спортом, тоді запам’ятати значно легше – радять експерти.

Команда науковців із медичного центру Radboud University Medical Center в Nijmegen досліджувала близько 100 людей, чоловіків і жінок. Спочатку ці люди грали в таку собі гру із картинками, які треба було запам’ятати. Ну ти ж знаєш таку дитячу гру, Меморі? Це чимось схоже на неї! Після цього, частину учасників заставили пів години попотіти на велосипеді. Іншу частину людей відпустили до дому. Через 2 дні всі повернулися до університетського центру і повинні були проти тест: що саме залишилось в пам’яті із тих карточок.

Результати такі, що спортивні учасники показали кращі результати і запам’ятали більше фоток. Особливо ті учасники які не одразу після гри сіли на велосипед, а трошки пізніше – були найрозумнішими! Також їм зробили МРТ, щоб визначити активність мозку. В спортивних людей шкала показала вищу активність Гіппокампу. Як відомо, ця частина мозку грає значну роль для пам’яті та інтелектуальних можливостей. Виходить що дійсно спорт покращує пам’ять! А регулярний спорт (3-5 разів на тиждень) взагалі відмінно підтримує ментальне здоров’я. Літні люди, які в молодості займались спортом залишаються бадьорими і як правило, мають кращу пам’ять – стверджують багаточисленні дослідження. По цій темі також іще хочеться сказати, а саме вітамінами і правильними продуктами харчування, можна також здорово покращити пам’ять. Наприклад, горіхи, риба також інші продукти покращують пам’ять (читай детальніше тут) і піднімають інтелектуальні можливості. Хоча із іншого боку, ідеальна пам’ять – це не завжди добре! Скільки ж там буде мало-потрібної і неважливої інформації! А на щось важливе і стратегічне комірок пам’яті в мозку може просто не вистачити.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ