Синдром сухого ока: що допоможе коли болять очі?

Rozetka UA

синдром сухого ока

Так званий, синдром сухого ока розуміється в прямому сенсі цього словосполучення і означає недостатнє зволоження очей. Такі процеси призводять до неприємних відчуттів у очах, свербінню, а в деяких випадках навіть до погіршення якості зору. Синдром сухого ока може виникати внаслідок різних причин: напружливої роботи за комп’ютером, надмірних стресів, зневоднення організму і навіть низьку вологість повітря. Статистика говорить, що близько 80% офісних працівників, що працюють за комп’ютером мають деякі неприємності: сухість в очах, почервоніння очей, головні болі, зниження працездатності тощо. Зазвичай людина кліпає очима від 10 до 15 разів на хвилину. А при роботі перед монітором кліпати виходить значно менше разів, через постійне і зосереджене розглядання інформації. Бувають такі випадки, що через комп’ютер людина кліпає лише декілька разів на хвилину, що дуже погано. Очі не достатньо зволожуються сльозами, тому така робота небезпечна для очей.

 

А взимку ситуація ще погіршується і синдром сухих очей трапляється значно частіше. Вся проблема в теплому і надто сухому кімнатному повітрі. Вологість кімнатного повітря має становити від 40-60%. Також ідеальна кімнатна температура сприяє хорошій роботі і гарному самопочуттю. Пересушене опаленням повітря шкодить. До того ж, при знижені вологості повітря підвищується ризик захворіти на застуду, так само як і при підвищеній кімнатній температурі.

Як уникнути синдром сухого ока і що робити?

Рекомендовано робити перерви у роботі, при напружливій роботі, наприклад за комп’ютером. Як влітку, так і взимку експерти радять провітрювати робоче приміщення. В холодні місяці року це не можна робити на довго, але пару разів по 10-15 хвилин буде в самий раз. Вживати достатньо рідини впродовж для надзвичайно важливо. Ця рідина може бути в формі чаю, кави, свіжих фрешів, мінеральної води ітп. Якщо у вас на роботі постійно болять очі, то це може бути синдром сухого ока. Постарайтесь звернути увагу на кількість моргань очима а також робіть вправи для очей, що допоможуть зняти напругу. Але не треба поспішати одразу капати собі в очі якісь каплі, бо від деяких може виникнути залежність.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ