Кардіолог пояснив, чому високий тиск взимку дуже небезпечний для здоров’я

високий тиск взимку небезпечний
Сам по собі високий тиск – це неприємне явище. А взимку він вдвічі небезпечніший для здоров’я. І нижче ми постараємось пояснити в чому причина, простими словами. Спершу слід відмітити, що серцево-судинні захворювання – це причина №1 чому помирають люди в Україні, і світі також. По-друге, згідно статистики в зимові місяці року інфарктів та інсультів стається в 20 разів більше ніж влітку, повідомляє Німецька Спілка Запобігання Гіпертонії (Deutsche Gesellschaft für Hypertonie und Prävention). Така от сумна статистика в Німеччині, скоріш за все в Україні картина схожа, оскільки люди однакові, не залежно від національності.

Судини звужуються, тиск підвищується

Високий тиск взимку піднімається ще вище, тому що холод негативно впливає на судини. За низьких температур судини звужуються, кров гірше циркулює по організму, життєво-важливі органи (напр. нирки, печінка, серце, мозок) отримують менше кисню, і також тиск підвищується. Додатково взимку часто зустрічається авітаміноз, особливо нестача Вітаміну Д може сприяти високому тиску, пояснює Томас Вебер, лікар-кардіолог в австрійській клініці Wels-Grieskirchen. Ну і само собою ясно, що стиль життя грає роль, активний спорт, зайва вага, шкідливі звички – всі ці фактори впливають на тиск і здоров’я серцево-судинної системи, говорить лікар. Тривале перебування на сильному морозі може підвищувати приблизно на 30 мм рт.ст.. систолічний тиск і на 20 мм рт.ст.. діастолічний. Що в свою чергу підвищує ризики все-можливих серецево-судинних захворювань.

Як захиститись?

Поради дуже прості. Особливо люди похилого віку схильні до високого тиску і серцево-судинних захворювань. Значить взимку потрібно добре одягатися, і по-можливості не перебувати довго на морозі. Лікарі рекомендують регулярно займатися активним спортом, щоб тиск був у нормі. Ну і само собою розуміється, добре харчуватися, ось прочитайте про 10 найкорисніших продуктів для серця, їх їсти треба регулярно, навіть якщо із серцем все добре.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ