Вегетаріанська дієта корисна для здоров’я чи небезпечна?

вегетаріанська діта
Всесвітня Організація Охорони Здоров’я відносить червоне м’ясо до небезпечних продуктів категорії 2А, при цьому інші м’ясні продукти (напівфабрикати) навіть до першої категорії, тієї ж що і тютюнові вироби. Налякані такою новиною люди, дехто повністю відмовляється від тваринних продуктів. Поверхневі висновки не треба робити, потрібно врахувати усі якості, як позитивні так і негативні.

Чим хороша або небезпечна вегетаріанська дієта? Насправді по цьому питанню можуть розпалитися гарячі дискусії, особливо якщо це дискусія між вегетаріанцями і м’ясоїдами. Але нам хочеться розібратися у цьому і точно відповісти на запитання із наукової точки зору. Із таким самим успіхом можна годинами безкінечно сперечатись, яка релігії світу краща: Християнство, Буддизм, Мусульманство тощо. В будь-якому разі, до кожної релігії (офіційної) слід відноситись із повагою. Вегетаріанство – це не лише дієта, це стиль життя і своєрідний погляд на навколишній світ.

На тему вегетаріанства і веганства (строге вегетаріанство) проводилося сотні досліджень в сотнях країн. Наукові факти дуже важко заперечити чи спростувати, особливо якщо для цього немає конкретних доказів. Проаналізувавши дюжину досліджень ми прийшли до висновку, що вегетаріанська дієта не може повністю покрити усі потреби організму людини. А тим більше коли мова йде про строге вегетаріанство (без риби, молочних продуктів, яєць ітп). Результати досліджень говорять однозначно, що такий стиль харчування підвищує ризики для здоров’я. Також Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (World Health Organization) рекомендує вегетаріанцям і веганам вживати харчові добавки в таблетках, щоб все було добре, в першу чергу це: Вітамін B-12, Залізо, Цинк. Особливо це стосується людей із будь-якими захворюваннями, вагітних жінок і жінок в період лактації.

Цікаво те, що ВООЗ відносить м’ясо до небезпечних продуктів категорії 2А, при цьому м’ясні продукти навіть до першої категорії, тієї ж що і тютюнові вироби. Радимо почитати матеріал по темі: Червоне м’ясо викликає ракові захворювання. Хоча не варто повністю відмовлятися від м’яса – це є досить не розумно! Повністю без м’ясних продуктів організм людини ослаблюється. Має бути правильний баланс – золота середина, так сказати. Експерти із харчування радять, щоб в щоденному раціоні було достатньо рослинної їжі і тваринна також обов’язково. Якщо сказати точніше, то приблизно 500 гр. м’яса на тиждень – це буде та сама золота середина.

Так дійсно є приклади, коли люди все життя не їдять м’яса і добре себе почувають. Є навіть такі, які стали всесвітньо відомими спортсменами на суто вегетаріанській дієті. В будь-якому разі, це лише поодинокі приклади. Повторимось іще раз: ризики для здоров’я підвищуються, якщо людина харчується тільки рослинною їжею. Ризик – це не значить 100%. Приведемо приклад. Всі знають що треба пристебнути ремінь безпеки, якщо їдеш в автомобілі. Але дехто із водіїв не робить цього. Він може і 5 чи 10 років їздити за кермом без ременя, і нічого із ним не станеться. Але відомо, що ремені безпеки рятують життя в 50% випадків. На-жаль, аварії трапляються на дорогах, ніхто він них не застрахований. Мільйони краш-тестів і офіційна статистика говорить про один факт – при аварії із пристебнутим ременем безпеки шанси вижити сильно зростають.

Резюме: дійсно вегетаріанська дієта має місце і є люди, які все своє життя не вживають м’яса. Проте через повну відмову від продуктів тваринного походження підвищуються ризики для здоров’я. Через нестачу деяких елементів, наприклад Вітаміну B 12, Цинку, Заліза, організм ослаблюється, показники крові погіршуються. Із цим фактом важко сперечатися, особливо без конкретних доказів.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ