Відпочинок на природі робить людей щасливішими

Відпочинок на природіПрогулянки з коханою людиною, полежати на травичці під сонцем, відпочинок на природі з шашликами: міським людям потрібна природа. Але наскільки сильним є позитивний ефект від зеленої природи на психічне здоров’я людини? Британські вчені досліджували це питання і дають результати своїх досліджень.
Дерева, чагарники, трава, співи птахів, а в повітрі пахне вологим лісом. Все це робить людей щасливішими – це показує дослідження в журналі «Psychological Science».
Британські вчені з університету Екстера порівнювали як діє на самопочуття людини життя поблизу парків та лісів в порівнянні з іншими факторами, такими як весілля, хороша робота – і результати дивовижні.
«Наші досліди базуються на простому спостереженні», пояснює Метью Вайт, керівник дослідження. «В той час коли людина живе поруч з зеленою природою її психічне здоров’я і почуття задоволення суттєво вища ніж в роки, коли вона проживає поміж будівель». Вайт та його команда оцінили дані близько десяти тисяч людей у Великій Британії. Впродовж 18 років вони документували місця проживання людей, їх психічне здоров’я і почуття задоволення життям. При цьому учасники дослідження мали доповідати про стреси що вони почували. «В той же час ми запитували наскільки вони задоволені своїм життям загалом».

Дія міського життя

  1. Люди з великих міст частіше страждали психічними розладами, такими як депресія чи шизофренія ніж жителі сіл
  2. Соціальний стрес зокрема спричинений життям у великих містах підвищує активність ділянок мозку, які грають важливу роль для наших почуттів
  3. Ймовірно що життя в місті навантажує фізіологію мозку і так підвищується ризик психічних розладів.

Дослідники порівнювали наскільки великий існує ефект дії на гарне самопочуття від зелених насаджень, відпочинку на природі в порівнянні з іншими позитивними факторами. «Ми вже знали до дослідження що одружені люди є більш щасливішими і задоволенішими» сказав Вайт. Схожі позитивні впливи мали також і кар’єра і гарна робота.
Природа впливає так само гарно як одруження.
Порівняння дослідників: весілля діє на почуття задоволення в тричі сильніше ніж проживання поблизу парків чи лісів. І контакт з зеленню, періодичні відпочинки на природі приносять десяту частину задоволення від отримання нового робочого місця.
«Це насправді великий ефект» говорить Вайт. Парки і ліси сприяють щастю, але трошки менше ніж весілля чи нова робота. «Один парк в місті може ощасливити тисячі людей».

Джерело: www.spiegel.de


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ