Вітамін Д не тільки для кісток – він протидіє інфекціям

вітамін ДВітаміни групи Д відповідають за регуляцію кальцієвого і фосфатного обміну, а отже і за стабільність кісток. Двома найбільш важливими Д-вітамінами є рослинний Д2 і тваринний Д3. За допомогою ультрафіолетового випромінювання ці вітаміни продукуються самостійно в шкірі, їх можна описати не як вітаміни, а скоріше як гормони.
Недостатність вітаміну Д може призводити до втрати кісткової маси, болі та до переломів кісток. Недавнє дослідження вказує на те що небезпека для здоров’я на багато більша ніж вважалася до цього: дефіцит вітаміну Д грає важливу роль у вразливості організму перед інфекціями.

Вітамін Д впливає на клітини-кіллери імунної системи
Експерти вважають що вітамін Д впливає на функції та активність Т-лімфоцитів – клітин-кіллерів імунної системи. Вітамін Д відповідальний за активацію цих клітин, стимуляцію їх поділу що підвищує захист імунної системи. Немає вітаміну – відповідна реакція організму відсутня, імунний захист ослаблений. Це показує себе під час кашлю, нежиті чи грипу. Дослідження стверджують що ризик захворіти простудними захворюваннями при дефіциті вітаміну Д збільшується до 40 відсотків.
Сонячне світло сприяє утворенню вітаміну Д
При денній нормі 5 мікрограм вітаміну Д доросла людина може забезпечити до 90 відсотків необхідності через сонячне випромінювання. Для цього достатня добова доза буде близько 30-60 хвилин, лише на відкритій шкірі обличчя та рук. Забезпечення цього вітаміну через продукти харчування(оселедець, скумбрія, рибний жир, м’ясо, яєчний жовток, молочні продукти та авокадо) грає незначну роль, близько 10 відсотків. Взимку забезпечення вітаміном Д через сонячне випромінювання чи харчування часто є недостатнім.
Перед вживанням добавок вітаміну Д варто проконсультуватись з лікарем
При вживання добавок вітаміну Д  консультація з лікарем, та визначення рівня вітаміну в крові є важливими. Передозування вітаміном Д може призвести до відкладення кальцію в серці, легенях, нирках і кровоносних судинах. При порушеннях обміну кальцію чи захворюваннях пара-щитовидних залоз слід уникати вживання добавок вітаміну Д.

Джерело: www.ndr.de


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ