Наскільки небезпечний вплив мобільних телефонів

Про небезпечний вплив мобільних телефонів на здоров’я людини можна почути в засобах масової інформації. Часто говориться про небезпеку випромінювання мікрохвиль, якими обмінюються базові станції з мобільними телефонами. Мобілки можуть підвищувати ризик виникнення раку, ослаблювати імунну систему, чи викликати створення гематоенцефалічного бар’єру. Підвищують ризик, а не викликають, бо точно то не підтвердженно. Хоча часто у народі можна почути: «Мобілки смажать мозок». І природно, кожен питає себе: Наскільки небезпечним може бути мобільний зв’язок, і що я можу зробити, щоби зменшити ризик захворіти.

Мобілки і базові станції постійно посилають радіохвилі одне одному, для того, щоб підтримувати зв’язок між собою. Те, що ці радіохвилі мають якийсь ефект на людей – це безперечно. Але головне питання  -  наскільки великий цей ефект, і чи оправдується шкода від радіохвиль, зручним використанням мобільних телефонів.

Мобільні телефони шкідливіші ніж антени на базових станціях.

Впринципі, базові станції посилають хвилі із більшої енергією, ніж мобілки, і до того такі станції обслуговують одночасно масу клієнтів. Але все таки основна небезпека виходить із телефонів: ми тримаємо їх прямо біля вуха. При цьому наші чутливі органи, як очі, мозок знаходяться під прямою дією найближчої антени, саме там, де випромінювання є найінтенсивнішим.

Базові станції мають розташовуватись так, щоб люди не мали близького доступу. Навіть за кілька метрів інтенсивність випромінювання із базової станції зменшується  тільки на одну тисячну долю, що було заміряно навколо антени. Але ті люди, що мають базову станцію на даху свого будинку не повинні переживати: випромінювання  хвиль направляється лише у горизонтальному напрямку. І тому під антеною знаходиться «яма без хвиль», але тільки тоді, коли поруч стіни чи металоконструкції не відбивають частину хвиль. Базові станції мобільного зв’язку це значно слабші передавачі, особливо коли їх порівнювати із передавачами минулого: радіо та телебачення.

Існують два класи впливів: термічний і нетермічний. Термічний ефект проявляється у тому, що частина випромінювань поглинається тканинами, і при цьому нагрівається(так само як і у мікрохвильовці). Від термічного ефекту може погіршуватись кровообіг тканин, наприклад у внутрішній структурі очей, а найчастіше може сприяти нагріванню вуха – так само, коли ви на вулиці сонячного дня.
Нетермальні ефекти суттєво гірше досліджені ніж термальні, тому що факти ослаблення імунної системи, створення гематоенцефалічного бар’єру чи утворення пухлини неоднозначні. Дослідження показують, що пухлини користувачів мобілок трапляються не частіше ніж у людей, які обходяться без мобільного спілкування.

Корисні поради для зменшення випромінення:

  • Вибрати телефон який містить найменшим SAR(Specific Absorbtion Rate) – величина, яка характеризує кожен телефоні, і показує максимально можливу кількість випроміненої енергії, яку може поглинути організм, при звичайній розмові по мобілці. Якщо SAR телефону менше ніж 0,6 Вт./кг. то його можна вважати безпечним, але то рідкість, і у нас на це не звертають уваги, як міністерство охорони здоров’я, так і пересічні громадяни.
  •  Висловлюватись по телефону якомога коротше.
  • Розмовляти тільки за необхідністю, і перенести неважливі теми до особистої зустрічі.
  • Використовувати навушники.
  • Носити телефон у сумці, або десь подалі
  • По можливості використовувати міську телефонну мережу.

Ну і навіть якщо відкинути всі ці ризики, подумайте самі, наскільки розмови на відстані стали пустими, із того часу, як з’явились мобільні телефони: «Папа, я покакала!», або «Звоню, шоб узнать шо ти робиш».

 


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.
РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ