Відео-ігри в помірних кількостях розвивають мозок і пам’ять


Відео ігри з’явилися відносно недавно, близько 20-30-ти років назад. До цього, найкращими іграми були морской бой, карти, футбол, волейбол, шахмати, шашки, доміно ітп. Можна сказати, що сучасні ігри не вимагають фізичної активності, на відміну від іграшок із минулого. Вся фізична активність – це тільки екран комп’ютера чи телевізора. Можливо тому наші батьки забороняли нам багато гратися в комп’ютерні ігри. В деякій мірі вони праві, але не зовсім, оскільки відеоігри розвивають мозок, інтелект та пам’ять – згідно результатів багатьох досліджень! Німецькі вчені Інституту Макса Планка, також університетської клініки психіатрії Шаріте досліджували вплив відеоігр на людину, та виявили їх позитивний вплив на розумові здібності. Піддослідні учасники гралися в комп’ютерні ігри близько 30-ти хвилин на день, на протязі 2-х місяців. Для порівняння також досліджувалася контрольна група, учасники якої зовсім не гралися в будь-які відео-ігри.

Через 60 днів після початку досліду, всім піддослідним зробити Магнітно-Резонансну Томографію (МРТ) і науковці установили деяке збільшення правої ділянки мозку (Hippokampus) в групі-гравців. Гіпокам – це область мозку, яка відповідальна за пам’ять, стратегічне мислення, просторове орієнтування. Це доказує, що відеоіграми можна тренувати певні ділянки мозку. Це не одне-єдине дослідження, що доводить позитивний вплив комп’ютерних ігр. Інше джерела свідчать, що віртуальні ігри покращують почуття гумору, запобігають депресії, сповільнюють процеси старіння.

Звичайно що ігри бувають різних видів і напрямків. В цьому своєму досліді, піддослідним треба було гратися в найпростішу гру – Супер Маріо. Проте результати дослідження дійсні також для інших відеоігр: стратегій, стрілялок, гонок ітп. Супер Маріо – це видатна гра із 80-х років, як занесена до Книги Рекордів Гіннеса. На сьогоднішні день це пройдений етап, оскільки з’явилися нові ігри у віртуальній реальності, від яких просто дах зносить! Відео огляд прикольних іграшок у віртуальній реальності дивіться за ссилкою далі: обзор игр playstation vr. Під час гри складається враження повної присутності в просторі. Правда, для того щоб опинитися у віртуальній грі необхідно одягти спеціальні окуляри.

Резюме: Результати експериментів доводять користь відеоігр для розвитку мозку, пам’яті, інтелекту. Звичайно, що мова йде тільки про розумне і помірне використання ігрових консолей, комп’ютерних ігр, близько 30-ти хвилин на день. Само собою розуміється, що гратися сутками і не відриватися від екрану – це погано, шкідливо для здоров’я. В першу чергу, таке відношення призводить до психологічної залежності і людині абсолютно нічого в житті не потрібно, окрім якихось віртуальних створінь чи танчиків. По-друге, малоактивний спосіб життя небезпечний і призводить, як-правило, до зайвої ваги, зниження імунітету, роздратованості та інших неприємностей.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ