Як привчити себе обходитись без кредитів і позик

кредити позики
Кредити бувають різні і для різних цілей: Розвитку бізнесу, покупки авто, квартири, телевізора, леп-топа, смартфона чи навіть на лікування. Згідно статистики, близько 70% усіх кредитів беруться на не значні покупки сумою до 20 000 грн. Планшети, смартфони та інша техніка для дому – це лідери продаж по кредитам. Хочемо дати хорошу пораду, як обходитись без кредитів і позик. Позичати під відсотки не варто, бо є дещо краще – альтернативний кредит.

В кожному банку є так званий «Кредит майбутнім числом» (КМЧ). Що це таке? Наприклад, Ви прийшли в банк і кажете, що вам необхідно отримати гроші, але не прямо зараз а скажімо так, через пів року. Далі Ви оформляєте КМЧ, і кожен місяць повинні перераховувати, нехай 2 000 грн. на протязі 6 місяців. Звісно, що ніякого «Кредиту майбутнім числом» не існує! Це поняття придумали ми, автори онлайн журналу mannton.com.ua. Мова йде про звичайний депозитний рахунок, із можливістю щомісячного поповнення. По суті різниця між цими поняттями є тільки у часі. Кожен місяць так само треба відраховувати гроші. Так людина одразу отримує гроші, на перед. А в альтернативному випадку в кінці і плюс додаткові відсотки. Різницю відчуваєте? Це практично одне і теж. Від багатьох блистяшок можна відмовитись, а на інші почекати декілька місяців. Якщо вам дійсно щось дуже потрібно, то будь-ласка почекайте. Це тільки дітям треба все і прямо зараз. «Ні, завтра я не хочу! Я хочу сьогодні.» Скажіть будь-ласка, яка різниця, купити новий смартфон зараз чи через пів року?

Недоліки кредитів

  • Від все-можливих ризиків ніхто не застрахований на 100%: втрата робочого місця, економічні коливання, політична криза, нещасний випадок, надзвичайна ситуація ітп. Всі ці речі дуже неприємні, але коли іще й кредит висить, то вони в 100 раз неприємніші;
  • Будь-яка позика – це не дуже добре, оскільки людина відчуває себе «винною», постійно думає, що треба віддати борг. А якщо вчасно не віддати борг, то можуть бути досить серйозні проблеми. Із своїми власними коштами в кишені кожен почуває себе спокійно, впевнено і без страху;
  • Позика під проценти є фінансово менш вигіднішою, оскільки в будь-якому разі віддати треба більшу суму. І до того ж, товар який ми купили вчора, через пів року точно подешевшає, а на полицях з’являться новинки, іще кращі.

Так, реальний кредит кожен сприймає серйозно, щоб до дому не прийшли злі дяді, та не перевернули усе догори дригом. Коли хтось стоїть на душі і тисне – тоді людина розуміє що реально «треба» віддати. Але навіщо вам, щоб хтось затискав вас у рамки і тиснув? Спробуйте так само тиснути на себе. Створіть свої власні рамки: кожного місяця відкладати 2 000 грн. по-любому. Свої рамки більш безпечні, ніж чужі. Див. інші поради за ссилкою 5 порад, як обходитись без позик і кредитів, вони допоможуть остаточно переосмислити значення слова «позика».

І взагалі, краще щоб гроші були завжди в наявності, про запас. Іншими словами, дуже не бажано зразу спускати свій рахунок до 0. Бувають такі дні, коли гроші потрібні кров з носа. Якщо сьогодні «кров з носа не йде», тоді залиште якусь тисячу на чорний день. Хоча бувають випадки, коли гроші терміново потрібні, а в загашнику пусто. Можливо хвороба близької людини, неприємність чи ще щось невідкладне. Гроші краще позичити у друзів, родичів, колег по роботі, а тільки в крайніх випадках думати про кредит в банках.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ