Життя без соціальних медіа: як протриматись 4 тижні?

соціальні медіа
За останнє десятиліття технічні досягнення здорово радують всіх нас. Мова зараз піде про так звані мережні досягнення. Зараз всесвітня мережа інтернет виконує декілька важливих функцій, у житті кожного: 1) Відповідає за секунди на будь-які запитання; 2) Об’єднує людей і дозволяє легко спілкуватися (вголос, текстом чи відео-зв’язком); 3) Онлайн-покупки стають простіше простого. Як би там не було, але часто люди неправильно користуються цим усім, що призводить до неприємностей, як із фізичним здоров’ям, так і психологічними настроями. Номофобія називається (детальніше читайте) – залежність від інтернету, соціальних медіа чи комп’ютерних ігор вважається психічним розладом, і ця проблема набирає обертів у світі. Це добро було придумано відносно недавно, і багато хто не знає, як правильно ним користуватися. У метро, на зупинках громадського транспорту, в закладах харчування, одним словом будь-де, можна помітити людей, які ніяк не можуть відірвати очей від своїх смартфонів чи інших цифрових пристроїв. Психологи попереджають, що це явище має негативні наслідки. Ну якщо людина не може залишити свій девайс на 15 хвилин, поки вона поїсть, то це може значити тільки одне – ця людина одержима ним, і не уявляє свого життя без смартфону чи планшету. Це приблизно така сама залежність, як наприклад, лотерейна, тютюнова, алкогольна, або наркотична, але суто в психологічному плані. Що саме головне, ця людина не робить нічого важливого під час серфінгування в мережі, просто бавиться. Цифровий світ одержима людина вважає більш важливішим, ніж реальний.

У таких випадках є зміст відмовитись від соціальних медіа, або навіть взагалі від цифрової техніки, на невеликий термін. Для чого це робити? Користуватись «цим добром» потрібно із розумом. Якщо це нерозумне користування, то воно приносить багато шкоди, як фізичному здоров’ю, так і психологічному. Зараз багато хто із молодих людей отримує задоволення від того, що виставить в мережі свої яскраві фоточки і назбирає велику кількість лайків. Ну і звісно, що лайки в більшості випадків, від незнайомих йому людей. Тому причина номер 1 – це стати психологічно вільним у своєму виборі, і навчитися цінити реальне життя, а не віртуальне. Багаточисленні світові дослідження показують, що депресія та відчуття незадоволеності власним життям виникають частіше у людей, які багато часу проводять перед екранами розумних пристроїв. Причина номер 2 – це фізичне здоров’я. У інтернет-залежних людей дуже часто розвиваються проблеми із хребтом, поставою також зниження гостроти зору. 3-тя причина – розставити життєві пріоритети, напевно найголовніша причина. Є така приказка: «Делу время, а потехе час». Значить, спочатку треба владнати усі свої термінові і заплановані справи, а потім уже можна і розслабитись. За великим рахунком, у соціальних медіа є лише невелика доля чогось серйозного і важливого, а решта нездоровий ажіотаж. Хоча є люди, професія яких зв’язана і інтернет-ресурсами, їх ми не рахуємо. Ітак давайте підведемо підсумки:

  1. Особистий самоконтроль має бути обов’язково, і має бути свобода вибору;
  2. При правильному користуванні чим-небудь, ризики отримати якісь фізичні проблеми зі здоров’ям значно нижчі;
  3. Життєві пріоритети важливо розставити у правильному порядку. Спочатку особисте життя, кар’єра, важливі справи ітп, а потім уже розваги і цікавинки в інтернеті.

Так дійсно, дуже зручно користуватися соціальними мережами, месерджерами, та інформаційними ресурсами. Відповідь на своє будь-яке запитання можна отримати через секунди, після декількох клаців. А хіба не зручно обмінюватися фотографіями із друзями, писати їм і дзвонити безкоштовно коли вони знаходяться за кордоном? Реально зручно і класно. Але якщо не-правильно і абсолютно-постійно цим користуватися, то неприємності неминучі. Якщо Ви, дорогий наш читач, відчуваєте, що не можете прожити без соціальних медіа чи смартфону декілька годин то тоді треба щось робити. Ви їсте, спите, працюєте із ним і навіть у WC не відриваєте очей від смартфону? Спробуйте прожити 4 тижні без усього цього добра. І потім Ви побачите, що так навіть дихати легше. Надіємось що наші 3 причини зможуть допомогти і переконати вас зробити виклик самому собі.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ