Хрещенські купання в ополонці не обов’язок для віруючих!

Rozetka UA

Хрещенські купання
Сьогодні 19 січня, Православні Християни відзначають свято – Хрещення Господнє. За давньою традицією віруючі пірнають в крижану воду. Священнослужителі стверджують, що в цей день вода має цілющі властивості та не може нікому зашкодити. Хтось не наважується окунутись із головою в ополонку, але багато хто дійсно робить це! Із власного досвіду наших авторів, можемо сміло стверджувати, що купатись в ополонці на Хрещення безпечно для здоров’я, звичайно якщо все правильно робити. Поради для новачків ми описували тут: Купання в ополонці, поради бувалих. Цей купальський ритуал невід’ємно зв’язаний із Православною Релігією та нашими предками. При цьому Православні Святі Отці говорять, що Хрещенські купання в ополонці – це не обов’язковий і не головний ритуал. В першу чергу, для віруючої людини важливо бути чесним із усіма, намагатися не грішити та відвідувати по-можливості Храм Божий. В кожній церкві 19 січня Священники освячують людей та воду. Купатись в крижаній воді? Так, це дійсно мужній вчинок, але до віри і духовного життя він частково має якесь відношення.

Хрещенські купання в ополонці – це крок, на який не кожна людина наважиться. В першу чергу слід взяти до уваги, що це релігійне свято, а не фізкультурне. Якщо це релігійне свято, тоді треба поважати всі його сторони, але не частково-вибірково на власний розсуд. Саме тому важливо перед пірнанням відвідати церкву і побути на Службі Божій (також ходити на протязі всього року, коли є така можливість). Дуже багато людей купаються в ополонці в цей день, без будь-яких духовних помислів. Це такий своєрідний вчинок мужності і не більше. «Я купався в ополонці, який я крутий! Виставлю фоточки в інтернеті та буду чекати великої кількості лайків. А ще, буде про що поговорити з хлопцями на роботі» – десь такі думки у багатьох. Все це дуже схоже на хвастощі! Хрещенські купання – це не «екзамен на мужність» та не суто загартування організму, як багатьом здається. Треба розуміти правильно і називати речі своїми іменами. Бо в першу чергу, це Православне свято та духовне очищення а вже потім все інше. Купання в ополонці – це добре, і вчинок, який викликає повагу. Але це не обов’язок та не основа свята а лише його доповнення.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ