Як кинути палити

Тому, в кого в носі повно синього диму і хоче назавжди кинути палити стане пригодним метод Фьонікса (Phönix-Methode). Кожен третій із 20 мільйонів курців Німеччини хоче кинути палити, так показало недавнє дослідження. Чи належите ви також до них? Не до німців, а до тих, хто хоче позбутися звички? Вам допоможе цей метод.

 

 •   1. Усвідомити самому.
  Нікотин – це монстр і для того щоб закінчити із ним, вам потрібна сила волі і голова, звичайно. Трошки обізнаності вам стане в пригоді. Для розуміючих чому і у яких ситуаціях вони хочуть палити – швидше настане день Ікс, перший день без паління. Є зміст запитати себе: Для чого і у яких ситуаціях я палю? Коли стрес, нудьга, невпевненість, чи можливо так я нагороджую себе. Коли я запалюю автоматично сигарету? Як розмовляю по телефону? Після важкої розмови із начальником? Разом з філіжанкою кави чи стаканом вина? Чи у приємній компанії?
  Важливо! До хороших ідей можна прийти при мозковому штурмі: записуйте в блокноті всі ситуації, коли вам хочеться закурити, и доповнюйте цей список впродовж дня.
  Висновок:
  Коли видно свої перешкоди, можна ментально підготуватись і націлитись на альтернативи курінню.
 • 2. Поставити намір.
  Для початку перед усім вам необхідний намір: кинути палити в кінці-кінців. Чим рішучим він буде, тим успішнішими будуть ваші результати. Є маса корисних причин щоб зав’язати із тютюном – турбуєтесь про своє здоров’я, чи боїтесь, що від цього страждає ваша шкіра і знижується фізична активність, чи так не хочеться розтринькувати гроші на вітер? Для початку це неважливо які у вас мотиви. Для початку вам треба тільки одне: Намір, будь-якими методами кинути палити. Далі зробіть базу для вашого наміру: опишіть тільки ваші особисті підстави, чому хочете позбутися шкідливої звички.
  До речі: Не ставайте прямо проти цього біса. Ліпше думайте про вашу силу и достатки. Як ви вдало розв’язували складні ситуації вашого життя? Коли показували витривалість: Ви показували успіхи в професійній кар’єрі, вивчали іноземні мови, чи скидали десять кілограм ваги? І як вдалося це зробили?
  Запитайте у інших, коли вони любувалися своєю витривалістю. Подумайте як ви ці якості можете примінити для своїх цілей. Ви маєте всі шанси на життя вільне від цигарок!
 • 3. Знайти заміну.
  Курці отримують із кожною сигаретою свою винагороду – маленький удар нікотину. Для тих, хто хоче кинути палити, треба знайти заміну, яка йому гарно підходить. Зв’язаний  із палінням є винанагородженим. Лукавий: Дія сигарети потрібна кругом, бо нікотин заспокоює, знімає навантаження, бадьорить, дає впевненість і сприяє розумовій активності. Закінчивши палити, пропадуть також і ці чудодії.
  Майбутні екс-курці будуть здоровішими фізично, матимуть свіжий подих, красивішу шкіру. Те, що ймовірно буде одразу внаслідок ломки: дратівливість, перепади настрою, агресія, проблеми із травленням, безсоння. У перший тиждень стануть пригодними аптечні препарати. Але надалі, серед всього найбільш рекомендовані тренінги на витривалість. Варто скласти програму тренувань. Їм властиво, так само як і нікотину – заспокоювати, знімати навантаження, бадьорити, давати впевненість і сприяти розумовій активності. Але спорт не взмозі діяти так швидко як нікотин. Це триває пару тижнів після регулярних тренінгів, як відчувається ефект.
  Важливо: Для людей старше 35-ти які тривалий час не займалися спортом і/чи страждають хронічними захворюваннями, із метою безпеки варто отримати пораду лікаря.
 • 4. Шукайте собі союзників.
  Ідея більше кинути палити настільки хороша, що ви маєте безумовно ходити із нею кругом. Ймовірно що серед ваших знайомих є ті, яких ви хотіли би скоріше сьогодні ніж завтра бачити як некурців. Ви згадуєте кого-небудь із друзів, родичів, знайомих чи колег? Вони можуть стати вашими союзниками. Десь є і екскурці, які вже залишили цю звичку, і вони можуть вам дати важливі ключові поради.
  Але обережно: Залишайте тих, які говорить «Цього не може зробити жодна людина.»  Ліпше шукайте собі оптимістично налаштованих союзників – інколи допомагають пара слів підбадьорення.
 • 5. Зважтесь на зіскок.
  Відмітьте день у календарі, який буде початком вашого життя без тютюну, і програвайте у думках те, як ви цього досягнете. Вам допоможе девіз «Треба не тільки хотіти, а також і діяти» ваш намір перетворити в дію. Це значить: визначити конкретний день, коли ви не будете палити. Якщо  сьогодні твердо вирішено остаточно покінчити з курінням, то цей день Ікс має бути не пізніше чим через два тижні:
  - Коли у вас на роботі стрес спонукає до паління, то доцільно перенести день Ікс на вихідні.
  - У вас на дозвіллі можлива компанія курців? Тоді виберіть краще робочий день для старту.
  Уникайте вживання алкоголю, так як він послаблює ваші можливості прогнати нікотинового монстра. Влаштовуйте собі фази відпочинку впродовж дня і подумайте що могли би зробити собі приємного, можливо дозволити достатньо сну. Радійте кожним успіхом, і навіть тоді, коли він здається таким маленьким.
 • 6. Проламайте ритуали.
  Рутина виникає через звичку. «Покінчити з курінням, це найпростіше, що я зробив. Але я мушу знати, що я робив це тисячу разів». Цю життєву цитату Марка Твена знає кожен курець. Що так важко дається, так це вирватися з ритуалу куріння або – рутини. Коли хтось достає цигарку при вас, і ваша рука також тягнеться автоматично. Так само як і коли ви п’єте чашку кави, хочеться, як зазвичай цигарку, а зі стаканом вина ви відчували би себе цілком звичайно. Якщо вам хочеться пройти скрізь рутину – значить треба завести інші звички і ритуали, не зв’язані із курінням:
  - Пийте чай замість кави. Якщо для вас було звичним курити за столом після їжі, то варто передчасно встати і вийти.
  - Коли займаєтесь чимось, робіть то все по іншому, наприклад, навіть тоді, коли чистите зуби.
  - Вам допоможе також тимчасово їсти в іншій кімнаті, або кафе.
  - Якщо ви курили до цього за кермом: Як би було, коли б ви добиралися до своєї роботи велосипедом, чи громадським транспортом.
  Порада: Ті звички, у яких куріння було пов’язано із чимось ще, треба обов’язково тимчасово уникати, до тих пір, поки у вас не з’являться нові, гарні і більш корисні звички.
 • 7. Залишайтесь далі без цигарок.
  Хто закінчив з курінням, мусить ще тривалий час себе мотивувати. Кожна зміна має свої типові фази. Ви у захваті від того що вже не палите, але ця фаза змінюється, і тоді здається що вже не можливо витримати без цигарки. І саме тоді дуже важливо себе самого ефективно мотивувати. Фази змінюють одне одну, але тільки на початку скриваються. Так ви можете мотивувати себе на перспективу:
  - Тримайте свою ціль в умі! Описуйте собі кожного дня, декілька хвилин, як ви себе відчуваєте/відчували би, пів року, рік чи довше не вживаючи.
  - Повторюйте собі на пам’ять, чому ви покінчили з курінням.
  - Довго не роздумуйте над вашими проблемами. Хваліть себе, і думайте над тим, що вже зроблено.
  - У випадку виникнення при цьому проблем, згадуйте про ваші успіхи. Можете вести журнал успіху.
  - Тримайте регулярно активною вашу фантазію, щоб себе мотивувати.
  - Придумайте свою особисту афірмацію. Це слово чи речення, яке має особливу силу, і мотивує вас. Говоріть його завжди, коли хочете подумки відмовитись від цигарки.
  - Варто відволіктись чимось приємним і цікавим, щоби думки про тютюн були на другорядному плані.
 • 8. Обережно з рецидивами.
  Рецидиви інколи трапляються. «Впасти це не ганьба, просто сидіти склавши руки – оце ганьба». Це давня мудрість, яка має багато істин. Нікотин є монстр всередині гарної упаковки, і хоче вас знову повернути на свою дорогу. Рецидиви це нормальні камінчики-перешкоди на шляху до некуріння. І вони з’являються для того, щоб ви зробили все більш правильно, обдумали ще раз, чи варто вам кидати це. І як же допомогти собі самому? Найкраще, коли ви з гарною подружкою чи другом зробили б: не тонути в самозвинуваченнях, а дружньо проаналізувати те що сталося. І обдумати, як уникнути рецидиву наступного разу. Обновити свій твердий намір викреслити паління із свого життя і тримайте у голові ваші причини. Шукайте допомоги у ваших союзників, і почніть знову життя без тютюну.
 • 9. Попереджуйте зайві кілограми.
  Так, нажаль це правда: більшість людей, які кинули палити поправляються, десь на 2-5 кілограм. Збільшення ваги тіла перед усім для жінок є частою причиною знову почати курити. Але не всі екс-курці набирають вагу. Ці пару порад вам допоможуть. Те що вага після відмови від паління йде вгору має багато причин, зокрема зміна раціону харчування:
  - Нікотин підвищує кількість споживання енергії організму. Після відмови споживання знижається.
  - Відчуття запаху і смаку покращуються і їжа стає більш звабливою.
  - Їжа, як і цигарки, може заспокоювати. Багато екс-курців більше їдять, на заміну курінню.
  - Курці часто замінюють маленькі перекуси сигаретами, і нікотин при цьому зменшує апетит. Екс-курці мають апетит, і їдять час від часу солодощі.
 • 10. Святкуйте ваші досягнення.
  Те що курці відважились на цей крок уже справжнє досягнення. Тому святкуйте успіх. Переглядайте знову етапи своїх цілей і нагороджуйте себе, досягнувши їх. Навіть перший день без цигарок вартий похвали. Наступні дати на шляху до некуріння можуть бути, наприклад, перший тиждень без цигарок, перший місяць, перші пів року і звичайно перший рік без блакитного диму. А також 33, 66, 99, 111 дні без куріння можуть стати причиною святкування. Вирішуйте згідно ваших смаків(і гаманця), як ви себе похвалите: відвідати кіно, сходити у баню, купити нову футболку, взуття чи костюм і зав’язати новим вузлом галстук, а можете посмакувати тортика, шоколаду, чи відвідати ресторан. Такі нагороди є змістовними, бо так ви підсилюєте те, що хочете мати бажане, і підтримуєте при цьому тримати пальці подалі від цигарок. Обережно, при нагородженнях їжею. Нечасті шикарні вечері є цілком допустимими. Але не треба нагороджувати себе за кожну годину без цигарки, бо це призведе до проблем з фігурою, і це зменшить вашу мотивацію. Проблематично є також вживання алкоголю. Перше те, що він зменшує силу опору проти нікотину, друге те, що алкоголь багато калорійний, а ще те, що алкоголь призводить до залежності. Нікотиновий проти алкогольного монстра, це ж не ваша ціль, чи як?

При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.
РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ