Стрес, розсіяність, знервованість – як помітити їх в себе?

розсіяність
Розсіяність та знервованість, як правило виникають в непередбачуваних ситуаціях, коли людина потрапляє в до-цього невідому обстановку і затрудняється. За великим рахунком, стреси постійно зустрічаються в нашому житті та ніхто від них не застрахований. Експерти стверджують, що стрес в невеликих кількостях навіть потрібний організму. Але коли його багато – то це не добре! Сильний стрес, розсіяність, підвищена знервованість та інші неспокійні стани дуже не бажані. Внаслідок цього всі рішення приймаються поспіхом і не обдумано! Все дратує і просто валиться з рук, важко сконцентруватись на роботі, включається автопілот, плюс продуктивність праці дуже низька. Найбільша проблема в тому, що такий стан психіки самостійно людині важко помітити в себе. Задається що все добре і проблема в комусь чи чомусь, але тільки не у власному настрої! Це один із перших симптомів стресу. Щоб вчасно помітити в себе неладне, слід задатися декількома питаннями. Ось нижче 3 вправи, які допоможуть перевірити рівень стресу і розсіяності.

  1. Порахувати в умі числа. Табличку множення, а щоб нічого не придумувати, спробуй сам вирахувати, наприклад в супермаркеті, скільки касирша повинна дати тобі здачі. Але це треба зробити до того, як результати видасть касовий апарат
  2. Згадати що ти їв сьогодні на сніданок чи ще якісь подробиці недавніх подій, вірш, пісню ітп
  3. Твій улюблений анекдот, який ти всім розказуєш, так-так той самий про «цицьки й гарбузи»: в даний момент, тобі смішно про нього думати? Як відомо, абсолютно та сама ситуація (чи напр. анекдот) під впливом поганого настрою сприймається в чорно-білих фарбах. А ось коли людина почуває себе відмінно то і на речі вона дивиться з надією, позитивом і посмішкою.

Якщо ці задачі даються тобі легко, значить із високою ймовірністю можна сказати, що рівень стресу знаходиться в допустимих рамках. Як відомо, гормон стресу Кортизол блокує розумові здібності і суттєво погіршує пам’ять. Кожен згодиться, що коли він нервується, то погано запам’ятовує події. Окрім цього всього, стресові стани проявляються фізично. Пітніють долоні, піднімається тиск, серцебиття стає частішим, крутиться голова, з’являються проблеми із травленням чи апетитом – таке часто виникає, коли рівень стресу зашкалює. Ну а на постійні та регулярній основі стресові стани чи знервованість приводять до більших неприємностей. Тому при перших же ознаках неспокою, слід прийняти міри і не пускати все на самотік.

На постійній основі стрес і знервованість викликають хвороби. Гормон стресу Кортизон ослаблює імунну систему. До інших неприємностей також відносять: проблеми із потенцією, травленням, розлади шлунку, головокружіння, головні болі, серцево-судинні захворювання, напруга м’язів, безсоння, постійна втома, депресія, погана пам’ять і зниження розумових здібностей – це ще далеко не повний список.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ