Від стресу волосся сивіє передчасно – довели науковці із Гарварду

сивий чоловік
Є така відома фразочка: «Сивію від стресу». До речі це ніяке не перебільшення, адже науковці із Університету Гарварда знайшли підтвердження цього факту. В принципі то, із віком всі люди сивіють, це цілком нормальний процес: хтось трошки раніше, хтось пізніше. Хоча бувають виключення – «білі голови» у молодому віці. Науковці із Гарварду стверджують, що від стресу волосся сивіє передчасно і значно швидше ніж звичайно. Але стрес – це не єдина причина сивини, також є інші. У нас уже є матеріал по цій темі, радимо прочитати його за посиланням далі: Чому волосся сивіє у молодому віці, найчастіші причини.

Команда науковців проводила досліди на мишах. Експерименти показали, що ті миші, які знаходилися під сильним стресом, на багато швидше сивіли. Такі негативні процеси відбувалися через надмірне вироблення гормону стресу Норадреналіну. Велика кількість Норадреналіну завдає шкоди стовбуровим клітинам волосяних фолікулів, йдеться в дослідженні, яке було опубліковано в фаховому журналі «Nature». Стрес вважається необхідністю, він потрібний для виживання тварин. І дійсно, в стресовій ситуації людина може зробити підсвідомо щось неможливе, чого б ніколи не зробила в спокійному стані. Стрес інколи допомагає, але при цьому активовано дуже багато резервних ресурсів організму. Така ситуація на постійній основі призводить до виснаження стовбурових клітин.

Існують явні приклади із життя, коли в людей волосся сивіє умовно кажучи, за ніч, після нещасного випадку, сильного стресу тощо. І до того ж, не тільки колір волосся змінюється на білий. На багато частіше зустрічаються випадки, що постійні стреси спричиняють випадіння волосся, облисіння. Сюди можна додати всі інші неприємності, до яких призводять постійній стреси: серцево-судинні захворювання, проблеми із шкірою також психологічного характеру, зайва вага і безліч інших. Хоча в невеликих кількостях стрес може бути навіть корисним, він допомагає людині залишатися в тонусі.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ