На зимову депресію страждає кожен 10-й!

зимова депресія

Люди та й інші живі істоти сильно залежні від природи і навколишнього середовища зокрема. Осінь і зима пригнічують настрій багатьох людей. Сезонна зимова депресія це не класичний випадок, тому вона не така вже й страшна, хоча дуже не приємна. Проявляється вона через поганий настрій, погіршення апетиту, зменшення сексуального бажання, безсоння, роздратованість, постійну втому ітп. За даними німецьких досліджень на осінньо-зимову депресію страждає кожна 10-та людина. При цьому у жінок вона зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж у чоловіків.

Причини зимової депресії

Оскільки взимку о 17-й годині вже темно а сонячного світла впродовж дня вкрай мало, це погано впливає на людей і гормональний баланс зокрема. Баланс двох гормонів сильно змінюється, а саме, Мелатоніну і Серотоніну. Від Мелатоніну залежить якість сну. Він виробляється коли наступають сутінки і темнота. Через те що день малий а сонця малувато, то рівень Мелатоніну в крові сильно підвищується. Серотоніном називають один із гормонів щастя, який виробляється під впливом сонячного світла. До того ж раціон харчування взимку також дещо змінюється. Відсутність свіжих ягід, мало фруктів і овочів часто призводять до нестачі вітамінів і слабкості організму відповідно. І третя причина зимової депресії – це малорухливий спосіб життя: значно менше розваг на вулиці через зменшення світлового дня і холодне повітря.

Поради проти осінньо-зимової депресії

  1. Досягнені цілі роблять щасливішим
  2. Весела відпустка чудово допоможе, особливо в країни, де не буває зим. А там де є зими, мають бути гірсько-лижні розваги
  3. Прогулянки або пробіжки на свіжому повітрі підуть лише на користь
  4. Продукти з вуглеводами, фрукти а також шоколад покращують настрій
  5. Слухати музику, танцювати, відвідувати концерти (особливо рок) грати самому на музичних інструментах – це круто
  6. Сауна, дубовий віник і класний масаж настроять на позитив
  7. Пити багато води, особливо мінеральної, яка зарядить енергією

Зимова депресія – це не хвороба, а лише синдром поганого настрою. В більшості випадків така проблема лікується простими народними методами, або проходить сама, правда в березні. Щоб прогнати депресію якнайшвидше або запобігти появі треба бути активним попри холод і темноту. Не варто одразу ковтати пілюлі, наші 7 порад точно допоможуть підняти настрій та бути в нормі.


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ