В які навчальні заклади Польщі можуть вступати українці?

навчальні заклади
У багатьох сім’ях активно обговорюється питання: залишити школяра, абітурієнта вчитися тут або вибрати один із закордонних навчальних закладів? Звичайно, другий варіант вважається більш престижним. А особливо престижно зараз вчитися в європейських навчальних закладах, в тому числі і в польських. В українців є можливість відправити вчитися школяра відразу після закінчення 9-го класу. Тоді можна продовжити навчання або в ліцеї, або в коледжі або технікумі. Є й інший варіант: після закінчення школи вступати в один з польських університетів. В цілому, система освіти в Польщі подібна на нашу. Залишається розібратися, які є нюанси вступу і наскільки реально потрапити на безкоштовну освіту в Польщі. Але для початку з’ясуємо, які переваги дає навчання за кордоном.

Серед переваг навчання в Польщі:

  • висока якість освіти;
  • упор на практику;
  • європейський диплом;
  • можливість добре працевлаштуватися.

На відміну від багатьох вітчизняних навчальних закладів, в країнах Європейського Союзу роблять більше упор на практику, а не суто на теорію. Це має дуже велике значення для випускників, адже роботодавці зацікавлені отримати відразу компетентного співробітника, а не навчати випускника університету практичним аспектам роботи.

Навіть якщо ви вирішите повернутися з європейським дипломом назад додому, у вас буде більше переваг перед іншими претендентами. Плюс, ви будете вільно володіти як мінімум однією іноземною мовою. А практика показує, що двома і більше.

Ліцеї і технікуми

Вибираючи польський технікум, коледж або ліцей, ви повинні знати: освіта в Польщі в таких закладах безкоштовне! Є й нюанс, який потрібно знати всім. З огляду на те, що вступає – неповнолітній, в Польщі повинен жити його опікун або хоча б один з батьків. Якщо вас цікавить детальніша інформація, ви можете звернутися на проект Moja Edukacja. Тут вам детально розкажуть про умови вступу, допоможуть зібрати і подати документи. Причому не тільки в коледж, але і в будь-який з польських університетів.

Які переваги вступу до такого типу закладів? По-перше, школяреві в майбутньому буде набагато простіше вступити в один з приватних або державних ВНЗ Польщі. Він уже буде досконало володіти польською мовою, не буде губитися при подачі документів або проведенні співбесіди, якщо вона знадобиться для вступу. А ще це чудова можливість отримати практичні навички, які допоможуть влаштуватися на роботу.

Університети

Якщо в ліцей або коледж можна буде поступити безкоштовно, то з університетами справи йдуть інакше. Тут 1 рік навчання коштуватиме 1-2 тис. Євро або більше, залежно від спеціальності. У приватних університетах ціни набагато нижче. Спеціальності, на яких найвища оплата – юридичні, медичні. Можна спробувати потрапити і на безкоштовне навчання в Польщі. Тоді потрібно ще будучи школярем активно брати участь в грантах і польських програмах, що дозволить поступити навіть в кращі університети Польщі безкоштовно. Майте на увазі: таке навчання – це не тільки отримання знань, а й можливість спілкуватися з іншими студентами, іноземцями, проявляти себе. Плюс, в закордонних навчальних закладах намагаються якомога активніше залучати молодь до культурних заходів, задіяти їх в спорті.

Збір документів

Які документи знадобляться для вступу? Серед них:

  • ксерокопії ваших основних документів (свідоцтва про народження абітурієнта, його національного + закордонного паспортів);
  • оригінал атестата про закінчення середньої освіти + додаток до нього;
  • медична довідка (форма 086-У);
  • фотографії абітурієнта (+ фото в електронному варіанті);
  • сертифікат про знання абітурієнтом польської мови (рівень B1).

Якщо ви вступаєте не на бакалаврат, а вибрали навчання в Польщі на магістратурі, тоді вам потрібно буде подати ще й ваш диплом бакалавра, а також оригінал додатку. Є ще один нюанс освіти за кордоном. Якщо ви хочете вчитися англійською мовою, вам потрібно буде подати міжнародний сертифікат про знання англійської мови, але вже рівня B2, а не B1. Плюс, враховуйте, що англійською мовою навчання ведеться не на всіх спеціальностях. Зате є і свої плюси. Наприклад, ви будете володіти всією термінологією, вільно спілкуватися англійською мовою на будь-яку тему за вашою спеціальністю. А це відмінна можливість отримати роботу навіть в найпрестижнішій європейській компанії!


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ