Ввічливо і безпечно вести себе в застуду: чхати, сякатися

Ввічливо вести себе під час застуди

При застуді людина почуває себе невпевнено перед оточуючими, так як приходиться вимушено чхати, сякатися і червоніти. Але як же чхати ввічливо? Якщо з носа постійно тече, до того ж стрекоче в середині – цього не стримати ніяк, щоб не очистити ніс, або чхнути. Ніхто не забороняє, але робити це треба культурно, ввічливо і так щоб не передати віруси оточуючим.

Чхати в рукав або носову хустинку

Існує правило: ніколи не чхати в руку! Віруси залишаться на руці і легко передаються до інших частин тіла або людини. Найкраще чхати в рукав або в носову хустинку, якщо вона є під рукою. Ніколи не стримуйтесь від чхання, оскільки це захисний рефлекс організму. Також небажано чхати із закритим носом, так як шкідливі речовини можуть потрапити в пазух носа.

Правильно сякатися

Сякайтесь тихо і швидко, якщо так не виходить, то знайдіть краще місце для цього заняття, найкраще в туалеті. Втягувати в себе не бажано, так як це може призвести до запалення пазуха носа. Треба видувати все назовні, але як? Найкраще повністю очистити одну ніздрю, потім іншу.

Так чхають у Швейцарії

Чи можна запропонувати носову хустинку застудженому незнайомому сусіду по автобусу чи вагону? На це питання відповість дослідження фірми „Tempo“ (виробляє паперові носові хустинки), та Інститут ринкових досліджень Innofact AG міста Цюріх. Можна, навіть треба! Принаймні таку відповідь дали 67 % німецьких швейцарців і 56% західних швейцарців.

При чханні і сяканні краще використовувати паперові хустинки, які потім можна викинути, не розводячи бактерій. До того ж звертайте увагу на особисту гігієну і мийте регулярно і правльно руки теплою водою з милом. Так зменшується ризик передачі збудників хвороб між людьми. До того ж температура навколишнього середовища грає роль у виникненні захворювань: надто сухе та жарке кімнатне повітря робить людину вразливою до вірусних захворювань.

За матеріалами: vitagate.ch / «Tempo Hygiene Check» SCA


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ