Ідеальна кімнатна температура у дитячій кімнаті, спальні, в офісі

Температура в кімнатіНе тільки погода за вікном, але також і кімнатна температура вдома чи на роботі має величезний вплив на самопочуття та здоров’я людини. Наскільки добре людина себе почуває в приміщені залежить від вологості повітря та від температури всередині. В окремих жилих приміщеннях існують різні вимоги до комфортної кімнатної температури. У ванній, дитячій кімнаті рекомендована температура 20 – 23 °C, в коридорі достатньо буде 15 – 19 °C. Для здорового сну в спальній кімнаті температура має бути 16 – 20 °C. Особливо у спальній кімнаті правильний мікроклімат є необхідністю, так як він забезпечує здоровий сон. Достатньо свіжого повітря, вологість повітря близько 50% складають ідеальний клімат для сну. Занадто холодний клімат не загартовує, скоріше призводить до напруження м’язів. Не треба щоб члени сім’ї сварилися через «свою» температуру, краще погодитись на ідеальну, яка підходить найкраще для здоров’я та гарного самопочуття. Якщо температура буде завищеною, то повітря буде сухим що в свою чергу осушує слизову оболонку. А це робить людину вразливою до застуд.

Якщо хтось на роботі працює з іншими співробітниками в одному приміщенні, то може виникати ціла проблема: одні люблять прохолодне повітря, а інші навпаки, звикли працювати в тепленькому. Але все ж при температурі 20 – 22 °C працювати найкомфортніше, а рекомендована вологість лежить в межах між 40 – 60 процентів.

Провітрення кімнат
Вранці та ввечері треба провітрювати жилі кімнати – відкривати вікна десь на 10 хвилин. Спальні кімнати краще провітрювати навіть до 20 хвилин. А робочі приміщення рекомендують провітрювати багато разів на день. Так відбудеться обмін використаного повітря на свіже. Відкриття вікон в нахилі майже нічого не приносить, окрім витрат тепла. Використане повітря може бути шкідливим, і призводити до головних болів, зменшення концентрації. Якщо в кімнаті сушилась білизна, то приміщення має бути суттєво провітрене для запобігання накопичення вологи та цвітіння відповідно.

За матеріалами: www.lifeportal.ch, www.arbeitssicherheit.de


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ