Інтернет-залежність найчастіше захоплює безробітних чоловіків

Залежність від інтернету у безробітних чоловіків частіше

Інтернет – це чудовий та зручний засіб для пошуку необхідної інформації та спілкування (особливо якщо співбесідник знаходиться за океаном). Таке «добро» деяких людей робить хворими. Особисто мені це нагадує східну казку з дитинства, коли чоловік знайшов печеру із скарбами і підслухав, які слова треба казати щоб двері відчинились. А коли побачив скільки там усього, то сильно зрадів, аж занадто, що втратив розум, самоконтроль, забув чого він сюди прийшов. Магічному слову «Сезам відчинись» не залишилось місця в його голові.

Міністерство Охорони Здоров’я Німеччини разом з Університетами Любеку та Грайфсвальду провели дослідження PINTA, яке дослівно перекладається як «Поширення інтернет-залежності». В Україні таких досліджень не проводять: В нас і так все добре! Насправді це не так. В нас картина виглядає значно гірше: подумайте самі, скільки часу ви та ваші діти проводять безкорисно в інтернеті. А в німців є конкретні числа з приводу інтернет-залежності. Близько 560 000 людей залежні від інтернету, а 2 500 000 проблемні користувачі, як було вказано на офіційному сайті Міністерства, на 2011 рік.

Інтернет-залежність найчастіше трапляється у холостих чоловіків без роботи

Науковці стверджують, що безробітні та одинокі чоловіки мають найбільші шанси на залежність від інтернету – так вони ховаються від неприємної реальності. Це небезпечно тим, що такі люди не дбають про своє реальне життя, пропускають або часто спізнюються на роботу (навчання), до того ж такі прості речі, як поїсти чи помитися стають неважливими, стверджує представник Федерального Уряду Мехтхільд Дікманс. Близько 0,7% населення у віці від 25-64 років у Німеччині залежні від онлайн ігор та соціальних мереж. У чоловіків це трапляється значно частіше (1% чоловіків), в жінок більш ніж вдвічі рідше (0,4 проценти). Згідно дослідження, у 1,7 відсотків безробітних людей, старших за 25 років розвивається інтернет-залежність. При цьому у професійно зайнятих лише 0,6%. У підлітків віком від 14-24 ситуація ще гірша: близько 14% відносять до так званих «проблемних користувачів».

Це дані трошки застарілі, так як останнім часом інтернет набуває все більшої популярності, перед усім завдяки мобільним пристроям, типу планшетів та смартфонів. Психологи називають інтернет-залежність «чумою майбутнього». Але чому так, адже ніякої фізіологічної залежності не існує, такої як від алкоголю, тютюну чи наркотиків? Проблема в тому що для інтернет-залежних людей, віртуальний світ є найголовнішим, а над реальним вони втрачають контроль. Вони не помічають та не взмозі тверезо оцінити, скільки часу провели в інтернеті. А коли вони оффлайн, проявляються такі стресові симптоми, як страх, дратівливість, сум, безсоння. А ви можете щасливо жити без інтернету?


При повному або частковому
використанні матеріалів сайту
активне посилання обов'язкове
© Чоловічий онлайн журнал mannton.com.ua

РУБРИКИ : ВІДНОСИНИ | ПСИХОЛОГІЯ | ЗДОРОВ'Я | ХАРЧУВАННЯ | ТЕХНО | ЦІКАВО | СТАТТІ ПАРТНЕРІВ || ДЛЯ РЕКЛАМОДАВЦІВ | КОНТАКТИ